Znajdź nas na:
Pickup Camper

Historia naszego CamperaOffRoad to droga do realizacji marzeń o podróży na wschód. Dotychczas odbyliśmy wiele podróży, ale zawsze były to tereny cywilizowane, z dostępną infrastrukturą noclegową i gastronomiczną (w różnym stopniu, ale jednak była ;)

W 2018 roku zapadła kluczowa decyzja o tym, iż to jest właśnie TEN moment na realizację planów snutych wiele miesięcy w zaciszu domowym oraz we własnej głowie ;) Zatem wyznaczywszy moment zero na czerwiec 2019 zaczęło się stopniowe organizowanie zaplecza, m.in. odpowiedniego środka transportu. Na początek naszym nowym domownikiem została Toyota Hilux, która w niedługim czasie dorobiła się "garba" w postaci kapsuły. W trakcie miesięcznej, męskiej wyprawy do Mongolii zestaw ten został przetestowany na wielu poziomach, a ponieważ spisał się w 100%, posłużył nam niedługo później do eksploracji Rumuni, tym razem już w gronie rodzinnym, czyli zestawieniu 2+2 :) Taki sposób pordóżowania, zupełnie inny od dotychczas uprawianego, ukazał nam namiastkę wolności i niezależności- jakże bezcennych uczuć w trakcie urlopu, czyż nie?

Rumunia jednakże zweryfikowała kapsułę pod kątem użyteczności dla naszej czwórki i okazało się, że najmłodszy członek rodziny w kolejnych latach będzie już za "długi" na to, aby spać na czwartym, najkrótszym dostępnym miejscu w kapsule. Stąd jesienią garb Toyoty powędrował do nowego właściciela, a my w 2020 zyskaliśmy zupełnie nowe lokum w postaci kapsuły AZAR4. Nowa kapsuła zawiera, oprócz miejsc noclegowych dla 4 dorosłych osób, także łazienkę, czego nam brakowało w poprzedniej wersji.

Mamy nadzieję, że wypożyczając naszego CamperaOffRoad każdy z Was poczuje się wolnym przez ten krótki czas urlopu, a jazda po niezajeżdżonych, pięknych terenach w Polsce i poza jej granicami, dostarczy Wam takich wrażeń jak nam :)

 ps. Na zdjęciu pierwsza wersja CamperaOffRoad, a zdjęcie pochodzi ze wspomnianej wyżej wyprawy do Mongolii w 2019 roku

Mongolia Pickup Camper

Trochę wspomnień z Mongolii, Rosji i Ukrainy.